2003-09-30 Guna Lase / Ogres ziņas / Saņem Draudzīgā aicinājuma balvu
Latvijas Nacionālajā operā Draudzīgā aicinājuma balvu vakar saņēma Ogresgala pamatskola un Lielvārdes vidusskola.  No gliemeža mācīties nevaram, jo mājas nav patvērums mums, mēs esam patvērums mājām. Draudzīgais aicinājums – šī vārdkopa nežvadzina ar likuma atslēgām, tā aicina. Tas ir mudinājums sēt visauglīgākajā augsnē – jaunu cilvēku dvēselēs.  
Šie dzejnieces Māras Zālītes vārdi skanēja svinīgā pasākuma ievadā. Mācītājs Krists Kalniņš sacīja, ka daudzi velta laiku to labumu iegūšanai, uz ko pasaule ir sapulcējusies kā uz lielu mielastu. Viņš aicināja domāt, ko katrs ir gatavs upurēt, lai atrastu un atnestu vislielāko, skaistāko, dārgāko pērli.  
Pirmais atjaunotās Latvijas izglītības un zinātnes ministrs Andris Piebalgs atklāja, ka viņam ir pazīstamas izjūtas, kuras mīt skolēnu un skolotāju sirdīs, gaidot rezultātus. Arī viņš ir gaidījis. Eksministrs nosauca trīs lietas, kuras vajadzīgas, lai gūtu panākumus: pirmā – uzņēmība un uzdrīkstēšanās, otrā – darbs, trešā – kopība, jo tikai skolotāju, skolas direktoru un skolēnu kopīgs darbs var nest panākumus.  
Nacionālās operas zālē bija sanestas "pērles" – tās mirdzēja daudzu skolēnu un skolotāju acīs. Draudzīgā aicinājuma balvu par labākajiem skolu sasniegumiem no pagājušā gada 1. septembra līdz šāgada 1. augustam saņēma daudzas skolas.  
Ogresgala pamatskolas direktore Skaidrīte Butāne saņēma "Cerību balvu" un diplomu par skolēnu labajiem rezultātiem dažādās olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu skatēs. Prieku par atzinību vakar izdzīvoja arī viņas vietniece Anita Gutāne un skolēni Sandis Čalpa un Zane Gaile – Gailīte.  
Lielvārdes vidusskolai – ceļojošais globuss un diploms. No lielvārdiešiem pirmie to "samīļoja" direktora vietniece Daiga Zirnīte, ķīmijas skolotāja Velta Gobiņa, vizuālās mākslas skolotāja Irēna Arāja, skolēni: Ieva Jaundaldere, Anete Lazdiņa, Marta Tarvida, Arta Prekele, Liene Laura, Agnija Kazuša.  
Pēc svinīgā pasākuma vairākas stundas skolēni atpūtās "Lido" atpūtas kompleksā. |