Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2019-12-01 / Jānis Gabrāns / DRUVA
Cēsu Valsts ģimnāzija saglabā līderpozīcijas
Balvu "Lielā pūce" par 1.vietu pilsētu ģimnāziju grupā no Daiņa Īvāna saņem Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa. Kopā ar viņu arī direktores vietniece izglītības jomā Ilga Šķestere un direktores vietnieks informātikas jomā Ilmārs Siliņš. Foto: Ainārs Vītols

Ikgadējā Draudzīgā aicinājuma fonda rīkotajā apbalvošanas pasākumā “Skolu reitings” Cēsu Valsts ģimnāzija arī šogad ierindojās 1.vietā pilsētu ģimnāziju grupā. Lielo pilsētu grupā un absolūtajā vērtējumā tradicionāli 1.vietā ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

Cēsu Valsts ģimnāzijas pārstāvjiem pēc balvām Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur notika svinīgā ceremonija, bija jāiet vairākkārt. Kategorijā “Par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā” ģimnāziju grupā cēsnieki saņēma balvas nominācijās: latviešu valoda un literatūra; matemātika; dabas zinības. Taču galvenais panākums, nenoliedzami, ir pirmā vieta pilsētu ģimnāziju grupā kategorijā “Par skolu sasniegumiem kopvērtējumā”, kas nopelnīta jau trešo gadu pēc kārtas.

Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa atzina, ka titula iegūšana nav izvirzīta par pašmērķi: “Mums ļoti svarīgs savulaik bija ceļš līdz Valsts ģimnāzijas statusa iegūšanai, pēc tam jau ceļš uz augšu notika pats no sevis. Nāca pirmā reize, kad kļuvām par labāko ģimnāziju, tas deva prieku, gandarījumu, pašapziņu skolotājiem, jo ikvienam patīk, ja viņa darbs tiek novērtēts. Jāuzsver, ka šī balva ir, pateicoties ne jau direktorei, bet tieši skolotāju darbam. Es esmu tā, kas saņem šos pagodinājumus, bet darbu, lai pie tiem nokļūtu, iegulda skolotāji. Varu teikt viņiem lielu paldies, jo man ir tā laime strādāt ar kolektīvu, kas zina, ko darīt, un mēs varam darboties savstarpējā mijiedarbībā, virzot viens otru uz priekšu. Manuprāt, tieši tas dod rezultātu.”

Lai arī balvas tiek sniegtas atsevišķi pilsētu un lielo pilsētu grupā, G.Bērziņa ir gandarīta, ka kopējā ieskaitē Cēsu Valsts ģimnāzija ir ceturtajā vietā aiz trim Rīgas ģimnāzijām, vien pavisam nedaudz atpaliekot no Rīgas 3.ģimnāzijas.

“Nenoliedzami, līdera gods uzliek arī lielu atbildību, taču skolā visi to apzinās, saprot,” neslēpa direktore. “Saprotam, ja nebūs augsts līmenis, skolēni nenāks pie mums, tāpēc ir gandarījums, ka ar to nav problēmu.”

No Cēsu novada pie balvām tika vēl divas mācību iestādes. Nominācijā par izaugsmi angļu valodā pilsētu skolu grupā balvu saņēma Cēsu Pilsētas vidusskola, bet galveno balvu – Cēsu 2.vakara (maiņas) vidusskola. Iespējams, cēsnieki uzreiz nesapratīs, kas tā par mācību iestādi. Tā ir skola, kas atrodas Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, un šāds novērtējums “Skolu reitingā” mācību iestādei ir pirmo reizi. Skolas direktore Sarmīte Sviķe neslēpa, ka ziņa par augsto novērtējumu bijis milzīgs pārsteigums, sākumā bijusi pat neticība, doma, vai kaut kas nav sajaukts: “Kad saņēmām apstiprinājumu, ka tiešām esam starp balvu saņēmējiem, nenoliedzam, bija prieks. Nezināju, ka arī mūsu skola tiek vērtēta šajā reitingā. Te vislielākie nopelni ir skolotājai Marina Orlovai, kura mūsu skolā strādā jau ilgus gadus. Viņa prot motivēt jauniešus apgūt prasmes un zināšanas, kas viņiem, neapšaubāmi, noderēs.”

Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Draudzīgā aicinājuma fonda ielūgti, pirmdien pulcējās skolu direktori, skolotāji no visas valsts. Atklājot pasākumu, fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele īpaši uzsvēra skolotāja lomu izglītības procesā. Šī pasākuma patrons ir bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš todien neatradās Latvijā, toties atsūtīja rakstisku apsveikumu, uzsverot, ka ir priecīgs par tradīciju godināt cītīgākās, apņēmīgākās un talantīgākās mācību iestādes Latvijā un tas turpinās: “Ar savu nesavtīgo darbu visi kopā veidojam spēcīgas mūsu bērnu un jauniešu personības, asus prātus un siltas sirdis. Neatsveramais zināšanu spēks šeit liek pamatus gudriem nākotnes soļiem un plašām iespējām.”

Sveicienus no tagadējā Valsts prezidenta Egila Levita, kurš pirmdien bija vizītē Briselē, nodeva viņa padomniece izglītības jautājumos Ieva Siliņa. Viņa uzsvēra, ka izglītības jautājums ir viena no Valsts prezidenta augstākajām prioritātēm: “Katru nedēļu tiek runāts, ko darīt šajā jomā, kā rīkoties, lai jauniešiem būtu labāka izglītība, labākas iespējas. Ko darīt, lai atbalstītu skolotājus, pedagogus šajā grūtajā pārmaiņu laikā. Prezidenta vārdā gribu nodot milzīgu paldies par jūsu darbu, jūsu misijas darbu, kas mūsu valstij ir ļoti svarīgs!”

Apbalvošanas ceremonijā mākslinieka Arvīda Endziņa darinātās balvas – mazo un lielo kalnu, mazo un lielo pūci – skolām pasniedza bijušie izglītības un zinātnes ministri, pašvaldību vadītāji, uzņēmēji un sabiedriskie darbinieki.

Draudzīgā aicinājuma fonds skolu reitingus veido, balstoties uz pagājušajā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem. Dažkārt gan dzirdēts, ka šis reitings nerāda reālo situāciju, taču Jānis Endele norāda, ka vidusskolu grupā šobrīd vienīgais, objektīvais un reāli novērtējamais rezultāts ir centralizētie eksāmeni. Reitingā pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem vērtē zināšanas piecos mācību priekšmetos – latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturē – un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns